כל הסיבות לבחור דווקא בחופשה במלון בוטיק


מדוע לבחור דווקא בחופשה במלון בוטיק? בשביל להבין את התשובה לכך, יש להבין מדוע בעצם מזמינים חופשה בבית מלון.
הסיבה העיקרית שבגללה מזמינים חופשה בבית מלון, היא המנוחה. אולם, יש עוד סיבה. הצורך בנופש, הוא גם צורך בשינוי אווירה. ולכן, אין כמו מלון בוטיק  עם סביבה ייחודית לשינוי אווירה.
 

מה הם מאפייני מלון עם סביבה ייחודית?

•    נוף- מלון הנמצא בנוף ייחודי הוא מלון עם סביבה ייחודית. כאשר מחפשים בית מלון עם סביבה ייחודית, חשוב שבית המלון יהיה בסביבה טבעית מיוחדת: מדבר, בלב יער, וכו'. הסביבה הטבעית בה מוקף בית המלון משרה שלווה ורוגע על הנופשים בבית המלון.

•    מבנה ייחודי- כאשר בית המלון נמצא בסביבה עירונית, אפשר להעניק לבית המלון תחושה של מלון עם סביבה ייחודית, על ידי בחירת מבנה עם סגנון בנייה ייחודי לבית המלון. למשל, אפשר למקם את בית המלון במבנה בעל סגנון בנייה ערבי ייחודי, עם בוסתן בחצר בית המלון. מבנה המעוצב בסגנון ערבי ישן, ייתן לנופים תחושה של מלון עם סביבה ייחודית, גם כאשר בית המלון נמצא בלב אזור עירוני. כך, בניגוד אולי לכאלה שבחרו דירות נופש, נופשי בית המלון ירגישו מבודדים מעט מהציוויליזציה בגלל סגנון הבנייה של בית המלון.

•    גג בית המלון ישמש כפינת מנוחה ומרגוע- שימוש זה לגג בית המלון, אופייני לבתי מלון בערים צפופות ומתועשות כמו תל אביב. גג בית המלון יהיה גג פעיל. ישנם בתי מלון הפורסים דשא סינטטי על הגג. במלונות בוטיק אחרים יסתפקו  בגג קטן יותר. על המרפסת יהיו ספות מנוחה, ושולחנות. בתי מלון מסוימים ישתמשו בגג כבתור פינת מרגוע לאחר טיפולי הספא.
 


לשם מה בתי המלון הופכים את הגג לגג פעיל?


כאשר בונים בית מלון בתוך סביבה טבעית ייחודית, קל יותר לתת לנופשי בית המלון תחושה של מלון עם סביבה ייחודית. אולם כאשר בית המלון נמצא בסביבה עירונית, יש למצוא דרכים מקוריות לתת תחושה זו. לכן גג פעיל בו יש פינת מרגוע, ייתן לנופשי בית המלון תחושה של מלון עם סביבה ייחודית גם בתוך שטח עירוני. המנוחה על הספות בגג בית המלון, ייתנו לנופשי בית המלון תחושה של ניתוק מהסביבה העירונית בה נמצא בית המלון, ותחושה שהם במעין בועה של שקט ושלווה.
•    ציורי קיר- ישנם בתי מלון שנוקטים בטכניקה של ציורי קיר שצוירו על ידי אמנים או בהשראת אמנים כדי ליצור מלון עם סביבה ייחודית. ציורי האומנות שעל הקיר נותנים אווירה אחרת, ומתאימים למי שמחפשים בנופש אווירה אחרת לנפש.
•    שבירה של צבעים- בתי מלון שמתבססים על אומנות וציורי קיר, יבחרו בטכניקת שבירה של צבעים. בתי מלון אילו יבחרו את הצבעים של הריהוט והריצוף לא לפי פלטת הצבעים ובסגנון של צבעים משלימים, אלא יבחרו דווקא בצבעים בעלי ניגודיות. בתי מלון שירצו לתת אווירה של טבע ישתמשו בעיצוב בגוונים של חום וירוק.